Softescu

Bacau, Bacau

Full Time

On Site

PROGRAMATOR ANGULAR SAU .NET (JUNIOR SAU SENIOR)

March 11, 2019

Căutăm un coleg/colegă care să participe alături de noi la conferințe și evenimente internaționale, și să ne ajute să facem cele mai tari site-uri de pe piață. De preferința, viitorul coleg sau viitoarea colegă, ar trebui să vină la schimb cu cunostiinte in organizarea de evenimente/conferinte si in marketing online….restul, se învață pe parcurs.

Dincolo de experiența, dorim să vedem disponibilitatea de a învață si de a creste într-un mediu tânăr si dinamic. Oferim în schimb, posibilitatea de a obține certificări și de a avansa, creșteri salariale, plecări la conferințe si evenimente internaționale, si multe altele.

Oferta este în orașul Bacău.
Poziții disponibile: multiple (Junior si Senior)

Cerințe generale pentru oricine dorește să meșterească în atelierul nostru digital:

  • atitudine cât mai pozitivă și optimistă
  • capacitatea de a învăța/asimila informații noi
  • dorința de a avansa profesional
  • atenție la detalii
  • capacitatea de a duce un proiect la bun sfârșit si de a-l livra la timp (se pun si proiectele de la facultate)

Descrierea jobului:

  • dezvoltă aplicații web pe platforma Angular
  • raportează stadiul proiectului în platforma internă de management activități de lucru
  • completează documentele interne și sistemele de CRM și controlul calității
  • participă activ în ședințele de dezvoltare/proiectare
  • contribuie la activitățile comunității Angular din lume
  • studiază constant și propune soluții noi în proiectele sale

Cerințe:

  • absolvent studii superioare în domeniul IT
  • cunostințe solide ale uneltelor și metodologiilor de dezvoltare web
  • cunostințe solide de Angular 2+, HTML5, Bootstrap
  • cunostințe solide de JavaScript, TypeScript
  • cunoștințe de NodeJS, CSS3, GIT, MVC, MongoDB, SASS
  • experiență în platformele de unit testing
  • experiență în AngularJs sau .NET e un avantaj

Pe lângă pachet salarial, oferim:

  • asigurare medicala privata & pachet servicii medicale
  • participarea la evenimente internationale
  • training soft & hard skills cu posibilitate de certificare
  • expunerea la un mediu de lucru divers, internațional
  • salariu motivant
  • spațiu de lucru modern dotat cu facilitați de relaxare
  • Beer & Pizza Friday, precum și numeroase ieșiri in oraș cu gașca

Poziția este în orașul Bacău, așadar candidatul trebuie să fie disponibil să locuiască și să lucreze din Bacău.