Softescu

Bacau, Bacau

full time

on site

PROGRAMATOR ANGULAR SAU .NET (JUNIOR SAU SENIOR)

March 11, 2019

Căutăm un coleg/colegă care să participe alături de noi la conferințe și evenimente internaționale, și să ne ajute să facem cele mai tari site-uri de pe piață. De preferința, viitorul coleg sau viitoarea colegă, ar trebui să vină la schimb cu cunostiinte in organizarea de evenimente/conferinte si in marketing online….restul, se învață pe parcurs.

Dincolo de experiența, dorim să vedem disponibilitatea de a învață si de a creste într-un mediu tânăr si dinamic. Oferim în schimb, posibilitatea de a obține certificări și de a avansa, creșteri salariale, plecări la conferințe si evenimente internaționale, si multe altele.

Oferta este în orașul Bacău.
Poziții disponibile: multiple (Junior si Senior)

Cerințe generale pentru oricine dorește să meșterească în atelierul nostru digital:

  • atitudine cât mai pozitivă și optimistă
  • capacitatea de a învăța/asimila informații noi
  • dorința de a avansa profesional
  • atenție la detalii
  • capacitatea de a duce un proiect la bun sfârșit si de a-l livra la timp (se pun si proiectele de la facultate)

Descrierea jobului:

  • dezvoltă aplicații web pe platforma Angular
  • raportează stadiul proiectului în platforma internă de management activități de lucru
  • completează documentele interne și sistemele de CRM și controlul calității
  • participă activ în ședințele de dezvoltare/proiectare
  • contribuie la activitățile comunității Angular din lume
  • studiază constant și propune soluții noi în proiectele sale

Cerințe:

  • absolvent studii superioare în domeniul IT
  • cunostințe solide ale uneltelor și metodologiilor de dezvoltare web
  • cunostințe solide de Angular 2+, HTML5, Bootstrap
  • cunostințe solide de JavaScript, TypeScript
  • cunoștințe de NodeJS, CSS3, GIT, MVC, MongoDB, SASS
  • experiență în platformele de unit testing
  • experiență în AngularJs sau .NET e un avantaj

Pe lângă pachet salarial, oferim:

  • asigurare medicala privata & pachet servicii medicale
  • participarea la evenimente internationale
  • training soft & hard skills cu posibilitate de certificare
  • expunerea la un mediu de lucru divers, internațional
  • salariu motivant
  • spațiu de lucru modern dotat cu facilitați de relaxare
  • Beer & Pizza Friday, precum și numeroase ieșiri in oraș cu gașca

Poziția este în orașul Bacău, așadar candidatul trebuie să fie disponibil să locuiască și să lucreze din Bacău.

Softescu

full time

on site